Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 3. června 2023 Tamara

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Půvabné je, že na Kryla se odvolávají jak tehdejší tak dnešní "komunisté". Ovšem obě dvě skupiny zapomínají na jedno, byl především humanista, v tom dobrém, nepřejatém slova smyslu.

Autor zmiňuje píseň "Demokracie" , pochopil co tím myslel? Že myslel především způsob myšlení, který se nijak nezměnil, ostatně vídáme to dnes a denně. Že pane autore?

5 2
možnosti

Tak vy jste názornou ukázkou, že jste způsob myšlení nezměnil. Důkazem budiž, že se zrovna vy snažíte poučovat mě, o čem je Krylova píseň Demokracie.

3 4
možnosti

Krásná vzpomínka, díky.R^

Myslím, že by K. Kryl z dnešní doby nadšený nebyl ani omylem, ba právě naopak. On totiž již krátce po roce 1989, na počátku let 90., byl rozčarován z vývoje, jakým se naše společnost ubírala. Ostatně jeho písně z té doby jsou toho důkazem.

5 0
možnosti

Podle mého nemá smysl odhadovat, jak by reagoval na dnešní dobu. A nevím, jestli se dá říct, že byl rozčarovaný, věděl velmi dobře, s jakými problémy se potýkají "svobodné" společnosti.

1 0
možnosti

Karle, můžete odpočívat v klidu. Vaší pozice "svědomí národa" se se ctí ujal Jarek Nohavica. Díky Jardo.R^

4 0
možnosti

No tak Nohavica určitě. ;-D Nemyslím si také, že Kryl vnímal sám sebe jako "svědomí národa". Tuto roli mu připisovali jiní.

2 0
možnosti
Foto

Z vyjádření fanynky pod písní K.K. ,,Anděl" ,,Je k pousmání jak se doba opakuje a myslím že kdyby tu teď Pan Karel Kryl byl, že by mu bylo k pláči pláči." Čest jeho památce R^

7 0
možnosti

To si nemyslím, že by plakal. Pláč spíš nevyužíval.

0 0
možnosti

J50o37s27e30f 43N85i49k97l

4. 3. 2023 19:28

KarmaR^R^R^ pěkná vzpomínka...

2 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS