Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Ruský voják v zákopech bojuje… za vás za všechny?

17. 03. 2023 15:20:00
Rajchlova demonstrace na pražském Václavském náměstí se maskovala za název „proti bídě“ a sám svolavatel se nejspíš moc snažil, aby uřezal co nejvíc proruských, proputinovských rohů trčících z davu... Všechny ale neuhlídal.

Korektní vyjadřování nutí tvrdit politiky, novináře, komentátory a další lidi, kteří se prezentují jako ti s objektivním pohledem na události a jevy, že chápou obavy demonstrujících, že jsou to normální lidé, že se mnozí z nich skutečně nemají dobře, a naopak mají bídu. A já říkám, že žádní takoví na posledních rajchlovských demonstracích nebyli, možná sem tam nějaký ojedinělý jako výjimka potvrzující pravidlo.

Totiž ti, kteří skutečně třou bídu s nouzí, nemají čas, náladu ani prostředky jezdit někam vyřvávat a poslouchat všeliké kydy, protože musejí shánět peníze „na chleba“, na nájem, na splácení exekucí... Naopak na všech protivládních demonstracích – od těch protimigračních, přes proticovidové, antivaxerské, až po vrábelovské a nyní rajchlovské – se vyskytovaly různé bojůvkářské skupiny, které se rekrutují snad až z dob, kdy byla ve flóru Vandasova dělnická strana.

Někteří tvrdí, že se prý určitá média, údajně i blíže nespecifikovaná média mainstreamová, různá twitterující a facebookující a jiná sociálně-síťová individua chovají k současným rajchlovským (a dříve vrábelovským) demonstracím předpojatě, že je dopředu odsuzují jako prokremelské, což se prý nedělo při demonstracích Milionu chvilek pro demokracii.

Nicméně Rajchlova demonstrace na Václaváku nakonec vyústila v incident, kdy se poměrně početná skupina osob pokusila vtrhnout do historické budovy Národního muzea a strhnout z ní ukrajinskou vlajku. (To obyčejně nuzní lidé dělají, že chtějí svou bídu zmírnit strháváním vlajek.) Jenže se střetla s policií, která snahám rozvášněných útočníků zamezila. Do těchto míst také „omylem“ zabrousil děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík. To je ale nešťastník.

Další incident se odehrál na magistrále před muzeem, kde jeden obézní zbídačený demonstrant mlátil do kapoty bílého sporťáku s ukrajinskou značkou, posléze napadl řidiče jsa povzbuzován jakýmisi zdivočelými ženštinami z chodníku, které ječely ponejvíce – dej mu, hajzlovi, ať táhne! Když řidič znovu nastoupil, vystartoval z téhož chodníku jakýsi muž a prudce kopl do dvířek auta u spolujezdce.

Myslím si tedy, že předpojatý přístup k rajchlovské demonstraci měl opodstatnění, jak se zdá. Ačkoli se organizátoři protivládního protestu a jejich zastánci dušují, že s tím neměli nic společného, protože se incidenty odehrály až po demonstraci, je zřejmé, že nic podobného se nedělo při ani po demonstracích Milionu chvilek... proti Babišovi a jeho vládnutí. Kromě toho řečníci při demonstracích na pražské Letenské pláni ani vzdáleně nepředváděli to, co v sobotu na Václaváku Jindřich Rajchl.

Viděl a slyšel jsem kdesi na internetu Rajchlův projev a jeho gesta a pohyby byly velmi podobné těm, jaké užíval svého času při svých projevech Adolf Hitler. Rovněž síla jeho hlasu (řev), dikce a výraz tváře si s těmi, kterými oplýval vůdce Třetí říše, nijak nezadaly. Rozdíl je snad v tom, že Hitler byl štíhlý a měl štětku pod nosem, zatímco právník Jindřich Rajchl je obtloustlý a má štětku na šošolce hlavy.

Nechci v líčení podobností zacházet moc daleko, protože Hitler byl nacista, kdežto Rajchl je „našista“ (což znamená, že zdůrazňuje české národní, tedy naše zájmy). Hitler pak při prosazování německých zájmů spoléhal sám na sebe a sílu Wehrmachtu a jednotek SS, kdežto Rajchl při prosazování českých zájmů spoléhá spíš na Kreml a na ruskou putinovskou armádu.

Že je to přehnané? Při pražské demonstraci Rajchl víceméně uhlídal prokremelské rohy, jak jsem psal v perexu. Jenže „spřátelené“ menší demonstrace probíhaly i v některých jiných městech. A třeba v Přerově kdosi zpovídal jednoho demonstranta, který měl pod krkem ruskou trikolóru, a kromě jiných povedených výroků řekl i toto: „Uvědomte si, že ten ruský voják v zákopech bojuje proti NATO, EU, a bojuje vlastně za vás za všechny.“

Je to zkrátka bída, tedy hlavně morální.

Odkaz na video k přerovské demonstraci: https://twitter.com/ostravanda_

Autor: Jaroslav Kvapil | pátek 17.3.2023 15:20 | karma článku: 43.52 | přečteno: 11330x

Další články blogera

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 9.31 | Přečteno: 312 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Co je dobré pro Zemana a Babiše, musí být dobré i pro Pavla (polemika s Josefem Nožičkou)

Tak, jako každý smrtelník, chyby dělá i učitel Josef Nožička. Je to sice s podivem, protože učitelé by chyby dělat neměli, ale stane se. Například vydává své dojmy za chyby prezidenta Petra Pavla.

11.3.2023 v 11:56 | Karma článku: 34.00 | Přečteno: 1051 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Mluv znovu k lidu, chybíš nám...

Včera, 3. března 2023, tomu bylo 29 let, kdy umřel legendární písničkář Karel Kryl. Mnoha lidem stále chybí, obdivují jej jako básníka, který za ně, totiž za nás bojoval proti zlu, jako vizionáře, jenž přesně odhadl vývoj v zemi.

4.3.2023 v 18:57 | Karma článku: 26.61 | Přečteno: 653 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Zdeněk Kloboučník

Casanovou na starý kolena

Umění balit holky se v partě kluků a později chlapů, už od puberty vždycky cenilo. Kdo to uměl, stál na vyšším šprinclíku hierarchistických štaflí začínajících mistrů světa.

23.3.2023 v 21:45 | Karma článku: 10.29 | Přečteno: 130 | Diskuse

Ladislav Jakl

Nora, nepřítel lidstva

Mediálním světem dnes otřásají zásadní témata a události. Pan primátor Svoboda vyzývá strážníky, aby se omluvili televiznímu moderátorovi za únik nahrávky z perlustrace za špatné parkování.

23.3.2023 v 20:16 | Karma článku: 28.32 | Přečteno: 489 | Diskuse

Jiří Herblich

Tvá odvaha tě přivede až k Bohu, zaznělo z hůry

Nebyl jsem nikým, přesto jsem byl a toto téma je tak veliké jako lidstvo samo. Proto doufám, že bude pochopeno co největším počtem lidí.

23.3.2023 v 9:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Na chodbě bytovky neřvěte sprosťárny

Nepochybuji, že taky máte nějaký svůj malý, neškodný rituál, který činí váš všední den zářivějším. Někdo přijde domů z práce, svalí se do křesla...

23.3.2023 v 7:55 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 652 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak dlouho budeme ještě západní kolonií?

Tak už to u nás chodí. Místo toho, abychom kolonizovali my, tak nás kolonizuje Západ a ještě nás každý týden krmí blafy v akci, po kterých rostou důchodcům štětiny...

22.3.2023 v 17:07 | Karma článku: 21.49 | Přečteno: 369 | Diskuse
Počet článků 645 Celková karma 23.75 Průměrná čtenost 991

Neidentifikuji se s žádnými politickými, profesními, náboženskými, myšlenkovými či jinými směry a skupinami. Pokud se některý můj text nebo části textů shodují s názory takových směrů a skupin, je to buď náhodné, nebo způsobené prostupností myšlenek různě zaměřených lidí. Píšu si, co chci a co mám potřebu napsat. Naopak nepíšu ve jménu ani z pověření nikoho jiného. 

https://kvaj.blogspot.com

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...