Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. června 2023 Tamara

Ruský voják v zákopech bojuje… za vás za všechny?

17. 03. 2023 15:20:00
Rajchlova demonstrace na pražském Václavském náměstí se maskovala za název „proti bídě“ a sám svolavatel se nejspíš moc snažil, aby uřezal co nejvíc proruských, proputinovských rohů trčících z davu... Všechny ale neuhlídal.

Korektní vyjadřování nutí tvrdit politiky, novináře, komentátory a další lidi, kteří se prezentují jako ti s objektivním pohledem na události a jevy, že chápou obavy demonstrujících, že jsou to normální lidé, že se mnozí z nich skutečně nemají dobře, a naopak mají bídu. A já říkám, že žádní takoví na posledních rajchlovských demonstracích nebyli, možná sem tam nějaký ojedinělý jako výjimka potvrzující pravidlo.

Totiž ti, kteří skutečně třou bídu s nouzí, nemají čas, náladu ani prostředky jezdit někam vyřvávat a poslouchat všeliké kydy, protože musejí shánět peníze „na chleba“, na nájem, na splácení exekucí... Naopak na všech protivládních demonstracích – od těch protimigračních, přes proticovidové, antivaxerské, až po vrábelovské a nyní rajchlovské – se vyskytovaly různé bojůvkářské skupiny, které se rekrutují snad až z dob, kdy byla ve flóru Vandasova dělnická strana.

Někteří tvrdí, že se prý určitá média, údajně i blíže nespecifikovaná média mainstreamová, různá twitterující a facebookující a jiná sociálně-síťová individua chovají k současným rajchlovským (a dříve vrábelovským) demonstracím předpojatě, že je dopředu odsuzují jako prokremelské, což se prý nedělo při demonstracích Milionu chvilek pro demokracii.

Nicméně Rajchlova demonstrace na Václaváku nakonec vyústila v incident, kdy se poměrně početná skupina osob pokusila vtrhnout do historické budovy Národního muzea a strhnout z ní ukrajinskou vlajku. (To obyčejně nuzní lidé dělají, že chtějí svou bídu zmírnit strháváním vlajek.) Jenže se střetla s policií, která snahám rozvášněných útočníků zamezila. Do těchto míst také „omylem“ zabrousil děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík. To je ale nešťastník.

Další incident se odehrál na magistrále před muzeem, kde jeden obézní zbídačený demonstrant mlátil do kapoty bílého sporťáku s ukrajinskou značkou, posléze napadl řidiče jsa povzbuzován jakýmisi zdivočelými ženštinami z chodníku, které ječely ponejvíce – dej mu, hajzlovi, ať táhne! Když řidič znovu nastoupil, vystartoval z téhož chodníku jakýsi muž a prudce kopl do dvířek auta u spolujezdce.

Myslím si tedy, že předpojatý přístup k rajchlovské demonstraci měl opodstatnění, jak se zdá. Ačkoli se organizátoři protivládního protestu a jejich zastánci dušují, že s tím neměli nic společného, protože se incidenty odehrály až po demonstraci, je zřejmé, že nic podobného se nedělo při ani po demonstracích Milionu chvilek... proti Babišovi a jeho vládnutí. Kromě toho řečníci při demonstracích na pražské Letenské pláni ani vzdáleně nepředváděli to, co v sobotu na Václaváku Jindřich Rajchl.

Viděl a slyšel jsem kdesi na internetu Rajchlův projev a jeho gesta a pohyby byly velmi podobné těm, jaké užíval svého času při svých projevech Adolf Hitler. Rovněž síla jeho hlasu (řev), dikce a výraz tváře si s těmi, kterými oplýval vůdce Třetí říše, nijak nezadaly. Rozdíl je snad v tom, že Hitler byl štíhlý a měl štětku pod nosem, zatímco právník Jindřich Rajchl je obtloustlý a má štětku na šošolce hlavy.

Nechci v líčení podobností zacházet moc daleko, protože Hitler byl nacista, kdežto Rajchl je „našista“ (což znamená, že zdůrazňuje české národní, tedy naše zájmy). Hitler pak při prosazování německých zájmů spoléhal sám na sebe a sílu Wehrmachtu a jednotek SS, kdežto Rajchl při prosazování českých zájmů spoléhá spíš na Kreml a na ruskou putinovskou armádu.

Že je to přehnané? Při pražské demonstraci Rajchl víceméně uhlídal prokremelské rohy, jak jsem psal v perexu. Jenže „spřátelené“ menší demonstrace probíhaly i v některých jiných městech. A třeba v Přerově kdosi zpovídal jednoho demonstranta, který měl pod krkem ruskou trikolóru, a kromě jiných povedených výroků řekl i toto: „Uvědomte si, že ten ruský voják v zákopech bojuje proti NATO, EU, a bojuje vlastně za vás za všechny.“

Je to zkrátka bída, tedy hlavně morální.

Odkaz na video k přerovské demonstraci: https://twitter.com/ostravanda_

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jaroslav Kvapil | pátek 17.3.2023 15:20 | karma článku: 43.58 | přečteno: 11504x

Další články blogera

Jaroslav Kvapil

Pravda o Červené Karkulce

Je hrozné, jak se dneska v zájmu genderové i jiné korektnosti upravují literární díla klasiků. A považte, že dokonce i pohádky. Ještěže na to upozornila jistá učitelka češtiny a dala tím směr našemu vědeckému bádání.

1.4.2023 v 12:48 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 609 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Ježíš na krumpáči

Smrt čeká na všechny, ale v zařízeních, kde tráví své dny lidé na sklonku života, se připomíná naléhavěji než jinde. Následující příběh začíná v roce 1996 v Domově důchodců v Radkově Lhotě, kde je právě hodně živo.

26.3.2023 v 15:34 | Karma článku: 21.07 | Přečteno: 411 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Marie Kudeříková, zatvrzelá až k obdivuhodné statečnosti, popravená právě před 80 lety

Není dobré zlehčovat oběť kohokoli, kdo bojoval proti zlu. To se nám vždycky vymstí. Je ovšem tragicky absurdní, že nemálo z lidí, kteří proti jednomu zlu bojovali, posloužili v konečném důsledku třeba nevědomky jinému zlu.

26.3.2023 v 13:56 | Karma článku: 25.54 | Přečteno: 664 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 9.39 | Přečteno: 338 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Horst Anton Haslbauer

Dále vzpomínám na domov ze zajetí

Slepice seděla na vejcích a pak si hned první den pyšně vykračovala se svými kuřaty po dvoře. Alma zrovna dělala obchůzku a objevila se za rohem. Když zahlédla kuřata, strnula. Slepice nebyly nic nového, především ten nepřívětivý

3.6.2023 v 7:49 | Karma článku: 8.12 | Přečteno: 91 | Diskuse

Janka Melišová

Rolky pre mäsožravcov, vegetariánov aj vegánov

Vopred upozorňujem, že pokiaľ ste kuchári, šéfkuchári, food blogeri, kulinárski fajnšmekri, priaznivci Zdeňka Pohlreicha, čítajte tento článok na vlastné nebezpečenstvo.

2.6.2023 v 19:58 | Karma článku: 20.46 | Přečteno: 466 | Diskuse

Karel Trčálek

Ďáblem posedlá

Bůh nám dává nekonečnou lásku a naději, takže veškeré naše pozemské snažení směřuje k tomu, abychom, až vstaneme z mrtvých, žili věčně. A právě tomu, abychom žili věčně, se Ďábel snaží zabránit!

2.6.2023 v 17:42 | Karma článku: 10.76 | Přečteno: 145 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo by si pomyslel, že ekologie zachvátí celou společnost, která již není společností

Necháme na všech posouzení, jak se povedlo udělat celý článek, který buduje to, co by mohlo nastat, tedy být jako člověk, který věří.

2.6.2023 v 14:01 | Karma článku: 5.52 | Přečteno: 148 | Diskuse

Jan Andrle

Chlebíčky nebo jednohubky?

Dneska doma oslavujeme. Občerstvení pro popíjející jsme připravili. Na téma dnešního blogu mne ovšem navedly nejen naše domácí spory u kuchyňské linky, ale hlavně moje kamarádka z Anglie, momentálně na dovolené v Česku.

1.6.2023 v 22:04 | Karma článku: 21.54 | Přečteno: 636 | Diskuse
Počet článků 646 Celková karma 21.25 Průměrná čtenost 991

Neidentifikuji se s žádnými politickými, profesními, náboženskými, myšlenkovými či jinými směry a skupinami. Pokud se některý můj text nebo části textů shodují s názory takových směrů a skupin, je to buď náhodné, nebo způsobené prostupností myšlenek různě zaměřených lidí. Píšu si, co chci a co mám potřebu napsat. Naopak nepíšu ve jménu ani z pověření nikoho jiného. 

https://kvaj.blogspot.com

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....