Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. června 2023 Tamara

To se zase vyrojilo morálně čistých lidí

25. 10. 2022 9:25:26
V médiích, hlavně v překabátěném Právu (dříve bolševické Rudé právo) se nyní rozběhla poměrně rozsáhlá kampaň proti prezidentskému kandidátovi generálu v. v. Petru Pavlovi, kterou už dříve vyvolal historik Petr Blažek a další.

Vzhledem k mému dlouhodobému přesvědčení, že Česko nepotřebuje prezidenta vůbec, tím méně přímo voleného, což dodává prezidentskému úřadu jako by silnější mandát, mi příliš nezáleží na osobě, která jej bude vykonávat. O co mi v souvislosti s prezidentem jde, je, aby nepodkopával demokracii, aby republiku důstojně reprezentoval, a naopak nedělal ve světě ostudu. V podstatě jsem se tedy snažil podvakrát volit menší zlo, ať si o tom, kdo chce, myslí, co chce. Bohužel voličský národ si vybral podvakrát větší zlo.

Nezáleží mi tedy ani na tom, aby byl zvolený Petr Pavel, hlavně když se nestane „hlavou státu“ Andrej Babiš, či nějaký jeho „poskok“ z ANO, profesionální odborář Josef Středula, nebo skalní komunista Josef Skála. Tyto osoby bych považoval za ohrožení demokracie. Za pro mě volitelné beru ještě Danuši Nerudovou, Pavla Fischera a snad Marka Hilšera, případně Miroslavu Němcovou, ale ta nejspíš nebude kandidovat. O celé plejádě dalších „zoufalců“, kteří se zřejmě také budou ucházet o prezidentský post, psát nebudu.

Ale zpátky k Petru Pavlovi. Historiku Blažkovi a řadě dalších, kteří se prezentují v různých diskusích pod články, vadí, že je Pavel „lampasák“, že byl komunista a že studoval na komunistického špiona. Vojákem je pořád, i když už vysloužilým, ale to ostatní bylo před více než třiceti lety. Prý to ale svědčí o nepevném charakteru Petra Pavla, že jen převlékl bolševickou uniformu za „demokratickou“ a že by si naše země zasloužila po těch letech na Hradě někoho jiného než komunistu.

Verfluchte Arbeit! A copak si naše země zasloužila, aby tady po celou dobu od listopadu 1989 legálně působila komunistická strana a aby po většinu toho času byla přítomna v Parlamentu? A copak si naše země zasloužila, aby lidé, kteří pod bolševickou nadvládou drželi hubu a krok a někteří z nich dokonce tak či onak práskali na jiné, že dostatečně nemilují a neoslavují komunistickou stranu a vládu a Sovětský svaz, krátce po sametové revoluci začali okázale tvrdit, že byli vždycky antikomunisty? Copak si nikdo nepamatuje na předrevoluční vtip – jaký je rozdíl mezi trabantem a komunistou v rodině? Prý žádný, neboť se za oba celá rodina stydí, ale využívá jejich služeb. Tento vtip názorně vystihuje, jak se za komunistického režimu drtivá většina lidí v našem státě chovala.

Pamatuji si, jak jsem byl už po listopadu 1989 na nějakém mítinku, kde známý disident Petr Cibulka hřímal, že bývalý komunista je jako bývalý černoch, nebo pečený sněhulák. Potom jsem ho později viděl na demonstraci na podporu tehdy vazebně stíhaného disidenta a kapitána BIS Vladimíra Hučína. Seděl jsem pak s Janem Krylem, Pepou Nosem a Petrem Cibulkou v hospodě, tak jsem se ho na ty bývalé černochy a pečené sněhuláky zeptal. Ukázalo se, že v soukromí nevystupuje proti komunistům, kteří po listopadu 1989 sekli se stranickou legitimací, ani zdaleka tak radikálně, že chápe řadu důvodů, proč lidé vstupovali do KSČ, ačkoli nebyli přesvědčenými komunisty. Dál to nebudu rozebírat.

Nesejde mi na tom, jestli Petr Pavel bude prezidentem nebo ne. Avšak ptám se, komu slouží (cui bono) poněkud hysterická kampaň proti němu? Že by dnes, více než třicet let po sametové revoluci a potom, co jsme za ty roky v naší zemi zažili, potom, co jsme absolvovali dvakrát deset let prezidentování Václava Klause a Miloše Zemana, najednou kdekomu záleželo na naprosté mravní čistotě budoucího prezidenta? Tomu nevěřím. Podle mého jde o to prezentovat Petra Pavla jako kovaného bolševika, i když jeho jednání a chování za uplynulých třicet let tomu naprosto neodpovídá.

Teď budu spekulovat. Stačí se mrknout, kdo „tleská“ radikálním odpůrcům Petra Pavla jako prezidenta. Nějak si nedovedu představit, že by třeba současnému komunistovi, anoistovi, trikoloristovi, socanovi či okamurovci nějak záleželo na tom, aby prezident nebyl bývalý komunista.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jaroslav Kvapil | úterý 25.10.2022 9:25 | karma článku: 42.01 | přečteno: 7459x

Další články blogera

Jaroslav Kvapil

Pravda o Červené Karkulce

Je hrozné, jak se dneska v zájmu genderové i jiné korektnosti upravují literární díla klasiků. A považte, že dokonce i pohádky. Ještěže na to upozornila jistá učitelka češtiny a dala tím směr našemu vědeckému bádání.

1.4.2023 v 12:48 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 609 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Ježíš na krumpáči

Smrt čeká na všechny, ale v zařízeních, kde tráví své dny lidé na sklonku života, se připomíná naléhavěji než jinde. Následující příběh začíná v roce 1996 v Domově důchodců v Radkově Lhotě, kde je právě hodně živo.

26.3.2023 v 15:34 | Karma článku: 21.07 | Přečteno: 411 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Marie Kudeříková, zatvrzelá až k obdivuhodné statečnosti, popravená právě před 80 lety

Není dobré zlehčovat oběť kohokoli, kdo bojoval proti zlu. To se nám vždycky vymstí. Je ovšem tragicky absurdní, že nemálo z lidí, kteří proti jednomu zlu bojovali, posloužili v konečném důsledku třeba nevědomky jinému zlu.

26.3.2023 v 13:56 | Karma článku: 25.54 | Přečteno: 664 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 9.39 | Přečteno: 338 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Andrle

Těsně vedle

Důvěra v politiky není láska bezmezná. Současná vláda jakoby si pořád myslela, že její voliči, ke kterým se počítám, ji budou tleskat a obdivovat za kdejakou krávovinu. Tak tedy ne, aspoň za mě.

3.6.2023 v 13:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 10 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Dále vzpomínám na domov ze zajetí

Slepice seděla na vejcích a pak si hned první den pyšně vykračovala se svými kuřaty po dvoře. Alma zrovna dělala obchůzku a objevila se za rohem. Když zahlédla kuřata, strnula. Slepice nebyly nic nového, především ten nepřívětivý

3.6.2023 v 7:49 | Karma článku: 9.58 | Přečteno: 125 | Diskuse

Janka Melišová

Rolky pre mäsožravcov, vegetariánov aj vegánov

Vopred upozorňujem, že pokiaľ ste kuchári, šéfkuchári, food blogeri, kulinárski fajnšmekri, priaznivci Zdeňka Pohlreicha, čítajte tento článok na vlastné nebezpečenstvo.

2.6.2023 v 19:58 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 502 | Diskuse

Karel Trčálek

Ďáblem posedlá

Bůh nám dává nekonečnou lásku a naději, takže veškeré naše pozemské snažení směřuje k tomu, abychom, až vstaneme z mrtvých, žili věčně. A právě tomu, abychom žili věčně, se Ďábel snaží zabránit!

2.6.2023 v 17:42 | Karma článku: 11.11 | Přečteno: 150 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo by si pomyslel, že ekologie zachvátí celou společnost, která již není společností

Necháme na všech posouzení, jak se povedlo udělat celý článek, který buduje to, co by mohlo nastat, tedy být jako člověk, který věří.

2.6.2023 v 14:01 | Karma článku: 5.95 | Přečteno: 152 | Diskuse
Počet článků 646 Celková karma 21.25 Průměrná čtenost 991

Neidentifikuji se s žádnými politickými, profesními, náboženskými, myšlenkovými či jinými směry a skupinami. Pokud se některý můj text nebo části textů shodují s názory takových směrů a skupin, je to buď náhodné, nebo způsobené prostupností myšlenek různě zaměřených lidí. Píšu si, co chci a co mám potřebu napsat. Naopak nepíšu ve jménu ani z pověření nikoho jiného. 

https://kvaj.blogspot.com

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....