Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. června 2023 Tamara

Je důležité hledat pravdu jako bloger Větvička

20. 09. 2022 13:43:07
Díky textu Karla Trčálka a přiloženému videu jsem si vyslechl druhý díl rozhovoru novinářky Martiny Kociánové s blogerem, spisovatelem a cestovatelem Ladislavem Větvičkou na Svobodném Universu z 26. února 2019 a bylo to poučné.

Leitmotivem zmíněného rozhovoru s Ladislavem Větvičkou bylo jeho hledání pravdy, a tedy ověřování faktů z různých zdrojů, aby pak mohl pravdivě informovat a vůbec psát. Pan Větvička tímto způsobem při svých cestách do Maďarska zjistil, že tamní premiér Viktor Orbán je bohem nadaný člověk, na kterého například v Evropské unii nikdo nemá. Proto se s ním lídři EU vlastně ani nechtějí setkávat, neboť se bojí podívat pravdě do očí...

Dodávám, že by zřejmě neunesli sílu Orbánových pravd a jasnozřivost jeho vizí, díky nimž má, a to už jsem zase u slov pana Větvičky, nadpoloviční podporu lidu a dokáže tak rázně a výrazně řídit zemi. Napadá mě, že jistý Adolf Hitler získal svého času v Německu také obrovskou lidovou podporu, a potom rovněž řídil zemi ještě rázněji než dnes pan Orbán. Ostatně i Hitlera pan Větvička zmínil v souvislosti s tím, jak dějiny tvoří silné osobnosti (asi bohem nadaní, i když Hitler mluvil spíš o Prozřetelnosti). Nyní pan Orbán dospěl k názoru, že pro Maďarsko nastává čas, aby opustilo EU. Uvidíme, jak daleko dovede tento bohem nadaný člověk svou zemi. Zda až tam, kam kdysi Německo Hitler?

Ladislav Větvička hovořil také o svých cestách do Ruska, jedné v roce 2013 a druhé o pět let později, aby se tam na ruském venkově dověděl, jak se věci opravdu mají. Jak tam po pěti letech zjistil, že se velmi rozvinulo malé a střední podnikání, které zcela pokrylo ztráty vlivem „našich“ sankcí uvalených na Rusko, jež tato situace posunula notně dopředu. Přišel tam rovněž na to, že prezident Vladimír Putin má převážně důvěru a podporu lidí a že je to Západ a jeho média, jimž se podařilo z Putina a Ruska udělat válečného štváče.

Podle pana Větvičky jsme u nás už tehdy pomalu báli hovořit o těchto věcech otevřeně, nebo zapochybovat o tom, co tvrdilo rádio nebo televize. On ale měl to štěstí, že v Rusku byl a viděl, jak tenkrát narostlo sebevědomí ruských občanů, o politicích ani nemluvě, nebyl tam problém vidět na autech nálepky – vykašlal se na nás celý svět, tak my kašleme na něj. Jejich pocit, že jim nikdo nerozumí, vzrostl natolik, že to, jak v rozhovoru pan Větvička uvedl, může eskalovat do stavu, který si nikdo nepřeje.

Podle pana Větvičky, jak tehdy nejspíš pochopil, „děláme z toho Rusa obrovského nepřítele, který prý chce mermomocí zaútočit na pobaltské státy a na Ukrajinu a on sám neví, kde všude ještě. Je teď otázka, jak řekl pan Větvička koncem února 2019, jestli to je pravda, nebo ne.

Myslím si, že věci jsou jasné. Je to jednoznačně Západ, jenž udělal z Putina nepřítele a způsobil mu tak frustraci z obklíčení a ohrožení Ruska, a zároveň jeho opuštění celým světem. Svou frustraci pak tento lidem oblíbený vůdce přenesl na sebevědomé občany své země. Škoda, že Ladislav Větvička nebyl v Rusku ještě jednou v roce 2021, aby nás mohl pravdivě zpravit o tom, co se stalo, že se ze zcela nepravděpodobného ruského útoku na Ukrajinu v roce 2019 stala o tři roky později tragická realita.

Je nabíledni, že frustrace se musí někde vybít. Známe to i z naší historie. U Přibyslavi stojí na místě, kde skonal slavný husitský vojevůdce Jan Žižka, mohyla na jeho památku. Les v sousedství se dnes nazývá Plaček, protože tam Žižkovi boží bojovníci oplakávali smrt svého milovaného hejtmana. Svou frustraci pak ventilovali tak, že Přibyslav vybili a vypálili. Může se snad dnes někdo divit Rusku vedenému Vladimirem Putinem, že frustrovaný z frustrace svého světem opuštěného lidu poslal mocnou armádu, aby napadla Ukrajinu a páchala tam zrůdnosti?

Text Karle Trčálka, pod nímž lze nalézt i zmíněný rozhovor s Ladislavem Větvičkou je na adrese: https://trcalek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=792085

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jaroslav Kvapil | úterý 20.9.2022 13:43 | karma článku: 31.72 | přečteno: 1714x

Další články blogera

Jaroslav Kvapil

Pravda o Červené Karkulce

Je hrozné, jak se dneska v zájmu genderové i jiné korektnosti upravují literární díla klasiků. A považte, že dokonce i pohádky. Ještěže na to upozornila jistá učitelka češtiny a dala tím směr našemu vědeckému bádání.

1.4.2023 v 12:48 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 609 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Ježíš na krumpáči

Smrt čeká na všechny, ale v zařízeních, kde tráví své dny lidé na sklonku života, se připomíná naléhavěji než jinde. Následující příběh začíná v roce 1996 v Domově důchodců v Radkově Lhotě, kde je právě hodně živo.

26.3.2023 v 15:34 | Karma článku: 21.07 | Přečteno: 411 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Marie Kudeříková, zatvrzelá až k obdivuhodné statečnosti, popravená právě před 80 lety

Není dobré zlehčovat oběť kohokoli, kdo bojoval proti zlu. To se nám vždycky vymstí. Je ovšem tragicky absurdní, že nemálo z lidí, kteří proti jednomu zlu bojovali, posloužili v konečném důsledku třeba nevědomky jinému zlu.

26.3.2023 v 13:56 | Karma článku: 25.54 | Přečteno: 664 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Rok, kdy umřel vynálezce ostnatého drátu

(Povídka) Stojím před zchátralým nárožním činžákem, z kterého jsem odstartoval do života. Až po delším vyzvánění na kdovíkolikátý zvonek otvírá vchodové dveře starší muž a kupodivu přistoupí na mé přání se po domě rozhlédnout.

21.3.2023 v 14:06 | Karma článku: 9.39 | Přečteno: 338 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Andrle

Těsně vedle

Důvěra v politiky není láska bezmezná. Současná vláda jakoby si pořád myslela, že její voliči, ke kterým se počítám, ji budou tleskat a obdivovat za kdejakou krávovinu. Tak tedy ne, aspoň za mě.

3.6.2023 v 13:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 10 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Dále vzpomínám na domov ze zajetí

Slepice seděla na vejcích a pak si hned první den pyšně vykračovala se svými kuřaty po dvoře. Alma zrovna dělala obchůzku a objevila se za rohem. Když zahlédla kuřata, strnula. Slepice nebyly nic nového, především ten nepřívětivý

3.6.2023 v 7:49 | Karma článku: 9.58 | Přečteno: 125 | Diskuse

Janka Melišová

Rolky pre mäsožravcov, vegetariánov aj vegánov

Vopred upozorňujem, že pokiaľ ste kuchári, šéfkuchári, food blogeri, kulinárski fajnšmekri, priaznivci Zdeňka Pohlreicha, čítajte tento článok na vlastné nebezpečenstvo.

2.6.2023 v 19:58 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 502 | Diskuse

Karel Trčálek

Ďáblem posedlá

Bůh nám dává nekonečnou lásku a naději, takže veškeré naše pozemské snažení směřuje k tomu, abychom, až vstaneme z mrtvých, žili věčně. A právě tomu, abychom žili věčně, se Ďábel snaží zabránit!

2.6.2023 v 17:42 | Karma článku: 11.11 | Přečteno: 150 | Diskuse

Jiří Herblich

Kdo by si pomyslel, že ekologie zachvátí celou společnost, která již není společností

Necháme na všech posouzení, jak se povedlo udělat celý článek, který buduje to, co by mohlo nastat, tedy být jako člověk, který věří.

2.6.2023 v 14:01 | Karma článku: 5.95 | Přečteno: 152 | Diskuse
Počet článků 646 Celková karma 21.25 Průměrná čtenost 991

Neidentifikuji se s žádnými politickými, profesními, náboženskými, myšlenkovými či jinými směry a skupinami. Pokud se některý můj text nebo části textů shodují s názory takových směrů a skupin, je to buď náhodné, nebo způsobené prostupností myšlenek různě zaměřených lidí. Píšu si, co chci a co mám potřebu napsat. Naopak nepíšu ve jménu ani z pověření nikoho jiného. 

https://kvaj.blogspot.com

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....